Během jednoho roku se značce Botas podařilo prodat dvanáct tisíc párů bot, představit pět nových kolekcí botasek a první kolekci oblečení. Nic z toho by se nestalo, kdyby Botas před rokem nekoupila firma Vasky.

O koupi Botas Václavem Staňkem, členem výběru 30 pod 30 2019, se spekulovalo delší dobu. V dubnu loňského roku Vasky oficiálně oznámily dokončenou koupi Botas a novým majitelem se tak stal právě Václav. Ne však na dlouhou dobu. Již v srpnu předal vedení svému bratrovi Vítovi, který dříve pracoval jako vedoucí prodejny Vasky na Příkopech v Praze.

Nejprodávanějším párem se za rok spolupráce staly Botas Classic v barvách trikolory. „S respektem k původnímu designu jsme provedli pár úprav, abychom Botas Classic doladili k dokonalosti. Tyto boty jsou módním kouskem, ale také vzpomínkou na slavnou minulost,“ popisuje Vít Staněk, CEO značky Botas. Za první rok působení zaznamenala značka obrat z prodeje okolo třiceti milionů korun.

Do dalšího roku vstupuje Botas s novinkou, a sice že otevírají novou kamennou prodejnu v Krakovské ulici u Václavského náměstí. Jedná se o stejný prostor, ve kterém začínaly před lety Vasky. Do budoucna plánují i spuštění vlastního e-shopu.

Hlavní vize pro obě značky zůstává i nadále stejná – zachovat obuvnické řemeslo. Společným cílem je, aby se boty v Česku vyráběly i za dalších sto let a aby kouzlo ševcoviny nezůstalo jen v učebnicích dějepisu.