Červnové číslo věnované nejen vlivným ženám vychází 6. června. Přečtěte si editorial šéfredaktora Petra Šimůnka.

Tohle je poslední číslo, které jsme dali dohromady na adrese Revoluční 7. Přesně po deseti letech zvedáme kotvy a po proudu Vltavy se přesuneme o pár kilometrů dál. Do Karlína.

Stěhováci mi za chvíli seberou klávesnici zpod prstů, a tak mám jen malinko času podívat se do zpětného zrcátka na těch deset let. Schválně, vzpomeňte si, jak jste vypadali a co jste dělali v roce 2014.

Podívejte se na svoje fotky, otevřete si nějaké dobré víno s tímhle ročníkem. Doporučil bych třeba champagne Louis Roederer Cristal 2014 nebo nějaké Barolo, v Piemontu to byl moc dobrý ročník! A s tímhle vínem se vám všechny vzpomínky budou zdát lepší.

No, uvidíte ale, že jste jako to dobré víno krásně uzráli. A určitě jste lepší, než jste byli. Stejně jako my. Tenkrát jsme vyhráli s obálkou Pavla Tykače nejlepší obálku roku, teď si troufám tvrdit, že máme obálky ještě lepší, ale ta soutěž želbohu už neexistuje.

Inu, svět je krutý. Ale svět je i krásný. Podívejte se třeba na ten Karlín, kam se stěhujeme. Jeho zásadní přeměnu odstartovaly pochopitelně katastrofální povodně v roce 2002, ale ta poslední dekáda z něj udělala super cool neighborhood, abych promluvil jazykem dneška.