Matadoři jako Jaroslav Beck, Josef Průša, Dita P. Formánková nebo Jan Bárta, ale i nejčerstvější posily jako Sara Polak, Štěpán Kozub nebo Jana Soukupová. V pražském prostoru Chapter se v úterý večer na akci WarmUp Forbes 30 pod 30 CZ & SK  sešlo to nejlepší z mladé české krve posledních let.

Večer, který propojil alumni každoročního výběru nejtalentovanějších mladých Čechů se nesl ve znamení všeobecné zábavy, nechyběly ovšem ani někdy vážnější, jindy uvolněnější rozhovory a panelová diskuse.

“Mikýř? Kdo je Mikýř? Vůbec ho neznám, ale určitě mu fandím,” rozesmál publikum svou poznámkou komik a člen aktuálního žebříčku Štěpán Kozub. Reagoval tak na absenci konkurenta Martina Mikysky během panelové diskuse s titulem Mladí na hrad.

Kozub, který je podle svých slov v soukromém životě jedním z nejnudnějších lidí na světě, byl přitom jediným mužským zástupcem celého panelu, ve kterém vedle něj seděla Dita P. Formánková z Avastu, Jana Soukupová z Youth, Speak Up! nebo spisovatelka a modelka M’Badjala Diaby.

Publikum tvořené z alumni napříč všemi ročníky českého Forbes 30 pod 30.

Moderátoři Forbesu Zuzana Krajíčková a Zdravko Krstanov dále vyzpovídali i některé další mladé talentované Čechy. Jaroslav Beck, jehož hra Beat Saber stále drží prim v žebříčku nejstahovanějších VR her na světě a v úterý slavila přesně čtyři roky od uvedení na trh, se s přítomnými například podělil o to, jaká byla jeho cesta ze Strakonic přes Londýn až do Los Angeles a poté i na titulku českého Forbesu.

„Totálně life-changing pro mě byly dva roky v Anglii. Když máte příležitost jet jen sami na sebe, naučíte se toho nejvíce,“ řekl.

Tvůrce Beat Saber Jaroslav Beck.

Archeoložka zabývající se umělou inteligencí Sara Polak zase během diskuse prozradila, co mají archeologie a umělá inteligence společného a jak se doplňují. „Archeologie je budování databáze toho, jak se lidstvo chovalo tisíce let. Umělé inteligence pak dává možnost interpretovat tato data a vyvozovat z nich důsledky.“ A prozradila také, že nyní trochu více tíhne k archeologii.

Jak už název akce napovídá, setkání bylo zároveň i ochutnávkou už devátého ročníku mezinárodního festivalu mladé energie Forbes 30 pod 30, který se od 24. června uskuteční ve Staré tržnici v Bratislavě.

Více informací i možnost zakoupení vstupenek naleznete zde.