Před necelým rokem o sobě dal pořádně vědět, když se čtveřicí svých spolužáků vyhrál prestižní investiční soutěž americké univerzity ve Whartonu. Následně dostal šanci spolupodílet se na vedení fondu J&T NextGen a nově se stal čerstvým členem našeho letošního výběru talentovaných mladých Čechů Forbes 30 pod 30.

„Díky soutěži jsem se dostal k investování. Zpočátku jsem vůbec nic neuměl, tak jsem rád, že jsem si tím vším prošel,“ říká v dalším Forbes Byznys podcastu devatenáctiletý Mojmír Zálešák.

Ten je dnes ve svém útlém věku podnikatelem, investorem a letos také maturantem prestižního gymnázia PORG. Mojmír Zálešák doufá, že jeho kroky po maturitě povedou na jednu z amerických univerzit, kam už se přihlásil.

A když se podívá do daleké budoucnosti, rád by se viděl na burzovním parketu. Dokonce na tom nejznámějším. „Můj sen vždycky byl být alespoň chvíli na Wall Street. Vlastně mě to tam vždycky táhlo. Třeba to nebude pro mě, ale chvíli bych tam chtěl strávit,“ říká.

Mojmír má mnoho aktivit. Kromě toho, že se spolupodílí na vedení fondu J&T s názvem NextGen, pomáhá českým studentům dostat se na americké sportovní univerzity, vede investiční klub a také se jako šéf spolku Econet snaží pozvednout finanční gramotnost mladých Čechů.

Ta se podle něj postupně zvyšuje. Zmiňuje ale fakt, že jeho generace sice chce zhodnocovat své peníze, často ale není moc trpělivá.

„Brzy zjistí, že to není taková sranda, a mnoho z nich do toho není ochotno investovat čas,“ říká v podcastu Zálešák.

Jak Mojmír ve svých letech zvládá svých několik aktivit v kombinaci s přípravou na maturitu? K jakým typům investorů patří? A z čeho měl loni největší obavy? To vše se dozvíte v podcastu.